تلویزیون یک ساندویچ فروشی نه چندان تمیز در حال نمایش کــمبود آب در خوزستان بود و همزمان با جهادگرانی صحبت می‌کرد که آن جا آمده بودند

با یکی از دوستانم داشتم صحبت می‌کردم و او می‌گفت:"وضع آب در خوزستان بسیار وخیم است." من نیز ابراز ناراحتی کردم و به او گفتم اگر امتحانات ترم نبود دوست داشتم به عنوان جـــهادگر به آن جا بروم و کمک کنم.

چند روز گذشت و در تلویزیون خانه میان تمام آگهی های چرت و پرت یک چیز جالب نشان داد که ایده این نوشته نیز از همان است. نشان می‌داد که وقتی داریم کارهای روزمره خودمان را انجام می‌دهیم و آب را به حال خود باز می‌گذاریم چقدر آب مصرف می‌شود و اگر به جای شیر آب از بطری‌های آب معدنی استفاده کنیم چه اتفاقی می‌افتد!

وجــــــــــــدانم را می‌دیدم که پـــــــــــوزخندی میزد و می‌گفت مطمئنی اولین قدمت باید جهاد باشد؟! خب درست می‌گفت من وقتی دستانم را می‌شویم آب را باز میگذارم و با این حال نگران کسانی هستم که آب ندارند.

این پست در حقیقت چالشـــــــــــــــــــــی است که من برای خودم به وجود آوردم و می‌خواهم با شما هم به اشتراک بگذارم و اگه دوست داشتید شرکت کنید و یک یا چند عادت غلط خود را در مصرف آب اصلاح کنید و اگه دوست داشتید همین پایین ایراد خود را ذکر کنید و چند هفته بعد باز هم کامنت بگذارید که من این عادت  غلط را اصلاح کردم و سعی کنید این چالش را در پیج خود(وبلاگ، سایت، اینستا و ...) نیز مطرح کنید تا افراد بیشتری را وارد این حیطه کنید بلکه جنگ بر سر آب را مدتی عقب بنداریم.

اسم چالش به خاطر اینه که مقدار اضافه مصرف آب مانند آب جوش باید دستانمان را بسوزاند تا بیشتر حواسمان را جمع کنیم.( از طرفی چالش آب یخ را دیس می‌کند!)


Erivak