چرا گاهی اوقات نماز نمی‌خوانیم؟!


Image result for ‫نماز امام حسین‬‎


اوقاتی هست که تو دل گناه غرق می‌شویم و آن را توجیه هم می‌کنیم و توجیه کردن بیشتر از اینکه شرمساری باشد پررویی هم هست و همین باعث می‌شود ما از تکلیف خودمان جا بمانیم.

نمی‌دانم شاید هم حس میکنیم این زمان طولانی است که البته نیست و با کمی حساب کتاب کلا نیم ساعت تا چهل و پنج دقیقه هم زمان نمی‌برد. مشکل اینجاست که همیشه این حساب کتاب ها را مقابل چشم خود نمی‌بینیم. خب چرا نمی‌بینیم؟ مشکل چیه؟

مشکل اینجاست که ما هنوز باورمان نشده که این کار به دردمان می‌خورد یا شاید هم باورمان شده ولی می‌گوییم الان زود است، بعدا هم می‌شود این کار را انجام داد و به عبارتی آن را سبک می‌شماریم؛ یعنی می‌گوییم کوچک است بگذار این کوچک ها بزرگ بشوند بعدا! ولی این مشکل ذهن ماست.

داشتم به این فکر می‌کردم چقدر این ماجرا شبیه به مسواک نزدن است! آنجا هم وقتی مدت زیادی مسواک نمی‌زنیم و جرم ها روی دندان ها زیاد می‌شوند میگوییم: "ولشون کن دیگه کار از کار گذشته!" و اتفاقا فکر می‌کنی اینگونه بیشتر بهت حال میده اما!!


Image result for ‫مسواک و دندان‬‎


از طرفی ما فکر می‌کنیم مسواک زدن وقت زیادی می‌گیرد ولی اینگونه نیست و هنگامی که حساب می‌کنیم می‌بینیم کمتر از ۱۵ دقیقه وقت می‌گیرد اما همیشه حساب کتاب جلوی چشم ما نیست. پس مشکل چیه؟

هنوز درک نکردیم مسواک زدن به نفع ماست و آن را مثل یک آلارم در ذهنمان ثبت نکرده‌ایم شاید هم میگوییم: "حالا فردا مسواک رو میزنم یا یه موقع دیگه!"


 نماز رو مثل آلارم تو ذهنت ثبت کن.


Image result for ‫آلارم‬‎


پ.ن: حواستون که هست کسی که این متن رو نوشته قطعا تمام حالات بالا را تجربه کرده؟!